7351
post-template-default,single,single-post,postid-7351,single-format-standard,elision-core-1.0.9,ajax_fade,page_not_loaded,qode-theme-ver-4.3,wpb-js-composer js-comp-ver-6.0.5,vc_responsive
Title Image

Praca dla humanisty

humanista
  |   Możliwości zawodowe   |   Brak komentarzy

Humanistyczne kierunki studiów z przyszłością

W powszechnej opinii humaniści to osoby nieposiadające zdolności matematycznych i nieradzące sobie ze ścisłymi przedmiotami. Niektórzy uważają, że humanistom ciężko znaleźć odpowiednie stanowisko. Nic bardziej mylnego. Humaniści to ludzie bardzo wszechstronni, posiadający wiedzę na różne tematy.

Humanistyczne kierunki studiów z przyszłością to między innymi wszelkiego rodzaju filologie. Znajomość języków obcych stanowi ważny element w prawie każdej branży. Ucząc się zasad gramatyki. poprawnego tworzenia tekstów, bardzo ważne są logiczne myślenie oraz zdolność do wyciągania wniosków.

W ostatnich latach rośnie zapotrzebowanie na psychologów, psychoterapeutów oraz trenerów personalnych. Prowadzenie np. terapii zajęciowej bądź szkoleń w wielkich korporacjach wymaga zdolności komunikacyjnych oraz szerokiej wiedzy na temat ludzkich zachowań.

Dobre perspektywy pracy mają również osoby, które decydują się na studia z zakresu reklamy, zarządzania bądź marketingu. Wiele uczelni ma w swojej ofercie kierunek media i komunikacja społeczna, który obecnie jest bardzo ceniony przez pracodawców.

Praca po studiach humanistycznych

Zawód dla humanisty często związany jest z kompleksową obsługą klienta, np. w dużych korporacjach. Ważną rolę w prowadzeniu biznesu mogą odegrać mediatorzy ze specjalnym psychologicznym przygotowaniem.

Humaniści na rynku pracy odnajdą się także na stanowiskach brand makerów zajmujących się zarządzaniem zasobami marketingowymi. Stosunkowo nową profesją jest także content strategist odpowiadający za publikację treści cyfrowych np. na stronach internetowych. Do zadań osób zatrudnionych na tym stanowisku należy przede wszystkim tworzenie spójnego wizerunku firmy. Specjaliści dbają o social media, prowadzą profile, zamieszczają komunikaty oraz wpisy na blogach. Muszą wykazać się kreatywnością, często także tak zwanym lekkim piórem.

Filolodzy mogą spróbować swoich sił w zawodzie tłumaczy. Dobre zarobki przynoszą profesje tłumaczy przysięgłych, symultanicznych bądź konferencyjnych.

Większość wyżej wymienionych zawodów wiąże się ze zdolnościami komunikacyjnymi. Otwartość na nowe rozwiązania, nieszablonowe myślenie oraz umiejętność pracy w grupie – te cechy humanistów są cenione przez pracodawców.

Zawody przyszłości

Do zawodów przyszłości zalicza się między innymi teletutora, czyli osobę odpowiedzialną za przekazywanie wiedzy na odległość. Od osób, które chcą rozwijać się tej branży, wymaga się wykształcenia pedagogicznego oraz umiejętności obsługi komputera i programów komputerowych umożliwiających prowadzenie telekonferencji.

Kolejną profesją, której znaczenie wzrasta, jest specjalista do spraw e-marketingu. Pomaga on dotrzeć do jak największej liczby klientów.

Ten wpis nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz